Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Java або JavaScript - Що вибрати в 2024

ITSTEP ACADEMY

08.12.2021

22525 переглядів

Java та JavaScript на сьогоднішній день є найпоширенішими мовами програмування, після Ruby та Python. Через схожість у назвах може здатися, що це схожі мови. Але це неправильно - вони дуже різні, оскільки кожна з них використовується для певних цілей. При цьому вони мають деякі схожі риси.

Java та Javascript: що це таке?

Java є об'єктно-орієнтованою мовою програмування загального призначення. Спочатку вона називалась "Oak" і створювалась для програмування побутової техніки. Мова прийшла до нас у в 1995 році, Oak розцінювалась як альтернатива С/С++, оскільки мала схожий синтаксис, але була більш безпечною і простою.

Програми, написані на Java, компілюються в байт-код, який можна запустити на віртуальній машині JVM. Будь-який комп'ютер, на якому інстальовано JVM, може запустити написаний код. Віртуальна машина призначена для подолання розриву між кодом та одиницями з нулями, зрозумілими комп'ютеру. Фактично це програма, яка виступає посередником. Основна ідея цієї мови програмування полягає в тому, що розробник може один раз написати код та використовувати його на будь-якій платформі, що підтримує Java-середовище. Тому код компілюється у JAR-файл.

Що стосується JavaScript, це мова сценаріїв, спочатку призначена для створення обмежень HTML-форм. На момент створення це була LiveScript, розроблена за десять днів компанією Netscape. Вона могла використовуватися всередині HTML і мала доповнювати Java. Саме тому Java та JavaScript мають схожий синтаксис. JavaScript є мовою, що повністю інтерпретується, запускається в браузері і робить сторінки сайту інтерактивними і динамічними.

Javascript vs Java – основні відмінності мов програмування

Якщо Java є автономною мовою програмування, то JS - це мова скриптів, що вимагає інтегрування в HTML. Відмінності Java і JavaScript полягають у розширенні файлів («.java» і «.js», відповідно), а й у їх зберіганні. Java зберігається на клієнт-комп'ютері як байтовий код, а JS - як вихідний.

Основні відмінності Java та JavaScript:

  • Java – строго типізована, а JS – слабо типізована мова. У першому випадку необхідно вибирати тип змінної даних перед використанням, у другому — ця необхідність відсутня.

  • Перш ніж запустити програму на Java, її потрібно скомпілювати. При використанні JS код має бути інтегрований у HTML. У першому випадку наявність браузера не має значення. Для запуску програм на JS без веб-браузера не обійтися.

  • Для Java характерна багатопоточність, що дозволяє розробникам виконувати складні завдання. JS не дає такої можливості. Відповідно, JavaScript не потребує великого обсягу ОЗП.

Відмінність Java та JavaScript також полягає у застосуванні класів та об'єктів. Об'єктно-орієнтована мова програмування використовує класи, де визначаються властивості об'єктів. У JS класи відсутні: є лише об'єкти.

JavaScript vs Java: що спільного?

Що схожого у Java та JavaScript:

  • Обидва коди можуть бути запущені у браузері.

  • І Java, і JS вимагають кодування об'єктів та їхніх відносин між собою. Це забезпечує доступ до інкапсуляції та успадкування

  • Обидві мови програмування дозволяють підключати бібліотеки та фреймворки. Це найважливіший момент для будь-якого розробника. Бібліотеки та фреймворки надають доступ до коду, який можна використовувати для створення різних продуктів.

  • Обидві мови можна запустити на сервері.

Що складніше: Java чи JavaScript?

Цілком резонно знати, що складніше вчити, якщо ви вирішили пов'язати своє життя із розробкою. Java вважається складнішою мовою з певними обмеженнями. Програми, створені на JS, менш функціональні та більше схильні до помилок. Відповідно, це відбивається і на складності розробки. JS-програми більш прості для розробки, але на виконання коду йде більше часу.

Що краще вчити і чи потрібно Java програмісту знати JavaScript і навпаки?

Порівнюючи JavaScript vs Java, всі сильні та слабкі сторони цих мов програмування, у багатьох користувачів постає цілком логічне питання – а що краще вчити? Тут все залежить від напряму, в якому ви бажаєте розвиватися.

Java підходить для розробки:

  • програм для мобільної платформи Android;

  • комерційного софту;

  • програмне забезпечення для аналізу Big Data;

  • серверних програм;

  • систем безпеки;

  • програм загального призначення.

Про використання Java слід задуматися, якщо ваш проект включає математичні обчислення та аналітику великих обсягів даних. Якщо говорити простими словами, то це промислова мова програмування, якою працюють розумні гаджети, термінали оплати, серверні системи.

Що стосується JS, то це оптимальний варіант для веб-розробки. З його допомогою розробляються бібліотеки та фреймворки. У міру зростання складності проекту застосування JS починається з динамічної зміни окремих компонентів проекту до розробки серверної частини додатків. Для JavaScript характерний "мінімальний поріг входження". Щоб вивчати мову, потрібно мати невеликий запас знань у галузі веб-розробки, у тому числі розуміти основи HTML та CSS.

Навчання в ITSTEP Academy

Після закінчення курсів Java-розробки в ITSTEP ви зможете:

  • розумітися на механізмах багатопоточності;

  • працювати з JS, CSS, HTML;

  • займатися проектуванням класів різного ступеня складності;

  • розробляти класові ієрархії до виконання будь-яких завдань;

  • парсити дані із застосуванням JSON;

  • виконувати нормалізацію баз даних та працювати з MySQL;

  • опанувати принципи об'єктно-орієнтованого програмування тощо.

Гейміфікація навчального процесу робить навчання більш цікавим, результативним та ефективним. Програма курсів будується з урахуванням актуальних вимог ринку праці. Фахівці Академії ITSTEP співпрацюють з індустрією та знають, що необхідно студенту для побудови успішної кар'єри.


Записатися на курс Java розробника



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Дизайн

Майстер клас

3D візуалізатор - професія майбутнього

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію.

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію. Мистецтво 3D візуалізації проникає у багато сфер нашого життя. Від архітектури і дизайну інтер'єру до реклами та промислового проектування – скрізь можна знайти сліди роботи 3D візуалізаторів. Ми розглянемо, які завдання

ШАГ логотип

Soft-skills

Презентація

Як знайти роботу junior спеціалісту без досвіду роботи

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці.

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці. Однак, незважаючи на потребу компаній у нових спеціалістах, пошук роботи для junior'ів без досвіду може стати певним викликом при конкуренції з досвідченішими кандидатами. Також, не завжди просто зрозуміти, які компетенції та

ШАГ логотип

Soft-skills

10 кращих технік тайм-менеджменту для айтішника

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.   У нашій статті ми представимо вам 10 найкращих технік тайм-менеджменту, спеціально підібраних для айтішників. Ви дізнаєтеся про різні стратегії, які допоможуть вам оптимізувати використ

ШАГ логотип

Програмування

SMART - цілі: найкращий помічник у плануванні для програмістів

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку. SMART - це акронім, який описує основні характеристики ефективної мети: Specific (конкретна), Measurable (вимірна), Achievable (досяжна), Relevant (пов'язана з поточними завданнями та цілями) та Time-bound (обмежена за часом). Кожен із цих аспектів відіграє важливу роль у створенні ціле

ШАГ логотип

IT STEP SCHOOL

Ліцензована загальноосвітня школа з поглибленим вивченням IT та іноземних мов для учнів 5-11 класів. Тисніть, щоб дізнатись детальніше!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності